Telefon: 220 440 000

kultura / o messengeru

Messenger je fenoménem uspěchané doby. Proto není překvapením, že postava kurýra se objevuje nejen na ulici, ale také na divadelních prknech a ve filmu.

Nespočet divadel, mezi nimi například Semafor, DISK, Na Zábradlí, Švandovo divadlo, Divadlo v Dlouhé, už si pro svá představení od Messengera zapůjčila černožlutý batoh a firemní oblečení. Zdarma také podporujeme studentská představení.

Nic nás nezastaví

Hektický život kurýra se stal námětem pro hru Nic nás nezastaví aneb Jeden den messengera na kole ve Studiu Ypsilon pod taktovkou režiséra Jiřího Havelky, který aktuálně vyučuje na DAMU. Mladý divadelní soubor přišel načerpat atmosféru přímo na dispečink Messengera, sledovali zaměstnance v akci a vypůjčili si vybavení pro cyklisty. Celá hra tak byla příjemně autentická. Podívejte se na videozáznam z hry v MESSENGER LIVE.

S Divadlem Bratří Formanů

Především na vzájemné důvěře a přátelství je založená spolupráce Messengera s Divadlem Bratří Formanů. Vše začalo před více než 10 lety, kdy bratři Formanovi zrealizovali zajímavé představení Nachové plachty. Netradiční divadlo na lodi se majitelům Messengera – bratrům Voverkovým velice zalíbilo. "Vždy jsme tíhli ke kultuře, práce Divadla Bratří Formanů se nám moc líbí a vážíme si jí, proto jsme se rozhodli divadlo podporovat, " potvrzuje David Voverka.

Messenger a zvíře

První větší spolupráce s Formany se uskutečnila na prknech, co znamenají svět – v Národním divadle. Pro operu Kráska a zvíře jsme v roce 2003 před představením zajišťovali bezpečný transport "Zvířete" do zákulisí Národního divadla. Na přesun "Zvířete" ze speciálně upraveného vozidla dohlíželi vycvičení muži týmu Messenger Security. Ochranka byla přítomna po celou dobu představení.



Doručíme vstupenky na Obludárium

Když Divadlo Bratří Formanů v dubnu 2011 s jedinečnou putovní show vystupovalo v Jičíně, zajišťoval Messenger objednávky a rozvoz vstupenek. Zcela spontánní nápad vzešel opět od Petra Formana, který chtěl, aby se lístky lidem do Prahy dostaly rychle a včas. Nakonec jsme v ceně vstupenky doručovali po celé republice. Akce se povedla, proto jsme doručování vstupenek zařizovali i pro představení v září 2011 v Praze.

Letní Letná: Pojďte s námi do cirkusu

Srpnové Letné v Praze dominuje nový cirkus a divadlo a Messenger byl u toho. Pro festival Letní Letná 2011 jsme zařizovali objednávky a rozvoz vstupenek na skvělá představení cirkusu z Francie a Švédska. Doručovali jsme po celé republice, a to v ceně vstupenky v předprodeji. Spolupráce s Letní Letnou se nám vydařila, proto jsme doručování vstupenek zajišťovali pro festival i v roce 2012. 




MESSENGER A FILM


MESSENGER a VRATNÉ LAHVE

Především i mimo Prahu se Messenger stal známým díky filmu Jana Svěráka Vratné lahve. Nápad vzešel od scénáristy a zároveň hlavního hrdiny filmu Zdeňka Svěráka. Přibližně dva roky před natočením filmu se objevil na recepci Messenger s tím, že bydlí ve vedlejší ulici, píše scénář k filmu a rád by nasál atmosféru na dispečinku kurýrní společnosti. Korzoval mezi telefonistkami, operátory, naslouchal a vyptával se, co taková práce kurýra v terénu obnáší. Vtipná hláška Tkalouna (Zdeněk Svěrák), který manželce obhajuje práci messengera slovy: "Představ si, jezdí tam jeden sedmdesátiletej a je to eso!" byla inspirovaná pravdivým příběhem.

Život v Messengeru nezastavilo ani natáčení filmu. Nonstop provoz a příjem objednávek musel fungovat, telefonistky tak stále objednávaly zásilky a operátoři zadávali práci kurýrům. Ve filmu se tak kromě majitele Davida Voverky, který Svěráka ve filmu provázel dispečinkem a jeho bratra Aleše Voverky, který se tam objevil jako kurýr, mihli také ostatní zaměstnanci.

Opravdovou práci messengera ve filmu dokonale vystihuje hláška Zdeňka Svěráka: "Takovej posel, to je živá spojka mezi lidmi." a dále pak scéna s ústřední písní "Ani k stáru nemám o životě páru" od Jaroslava Uhlíře. Je z ní cítit atmosféra, že si jízdu městem kurýr užívá a spíše než zimu a bolavé svaly pociťuje svobodu a volnost. Zkrátka to, proč tuto práci kurýři dělají i tolik let.

MESSENGER VE FILMU, REKLAMĚ I SERIÁLU

Messenger ve filmu, to nejsou jen Vratné lahve. Stejně jako pro divadlo jsme půjčovali batoh a oblečení pro řadu studentských filmů, do reklamy i do seriálů – například do Ulice. Spolupracujeme také s kreativními studenty z ateliéru Vizuální design FUD UJEP z Ústí nad Labem. Navrhovali pro Messenger oblečení a také krátké animované spoty, které se promítají vždy před filmem v artových kinech Aero, Světozor a Oko. Právě těmto kinům Messenger na jednotlivá promítání dováží filmy. Studentům pak pomáháme s organizací výstav a zajišťujeme potřebné kurýrní služby.